Bank Spółdzielczy w Stegnie Numer konta:
60 8308 0001 0033 2068 3000 0030

ATRAKCJE

ZOBACZ CO CIEKAWEGO JEST W OKOLICY

Śluza Gdańska Głowa
Gdańska Głowa – miejsce rozwidlenia się Wisły na dwa ramiona: Wisłę Gdańską - Martwa Wisła i Elbląską - Szkarpawa. W przeszłości ważny posterunek obronny Gdańska.

Forteca odegrała pewną rolę podczas wojen polsko-szwedzkich, gdzie jednak bardziej przysłużyła się atakującym Szwedom, niż obrońcom.

Mini Zoo - Stegna
Zapraszamy codziennie od godz. 9.00 do 20.00 wszystkich, którzy chcą odwiedzić nasze mini zoo. Można tu spotkać strusie, kury, króliki, kozy, osły, świnie oraz inne zwierzęta domowe, dowiedzieć się czegoś o ich upodobaniach i zwyczajach.

Prom - Mikoszewo
Czynna w sezonie przeprawa promowa w Świbnie (po drugiej stronie Wisły - Mikoszewo), znacznie skraca drogę do Krynicy Morskiej i pozostałych miejscowości Mierzei Wiślanej. Droga ta nie tylko jest malownicza ale przede wszystkim krótsza (trasa nr. 501). Dodatkowo atrakcją turystyczną jest sam fakt przeprawy promowej w Mikoszewie.

Prom "Świbno" jest promem linowym, prowadzonym przez linę zamocowaną z obu stron rzeki. Jest to największy tego typu prom pływający na Wiśle. Jego napęd stanowi statek-holownik, który płynie
obok. Nośność łączna promu: 60 ton i 200 osób.

Tradycja pływania promu między Świbnem a Mikoszewem sięga roku 1895, kiedy to przekopano nowe ujście Wisły i zaistniała potrzeba komunikacji wodnej. Obecny prom "Świbno" pływa na tym odcinku od 1945 r.

Zalew Wiślany, rejsy - Kąty Rybackie oraz Krynica Morska
Zalew Wiślany (ros. Zalew Kaliningradzki) – zalew słonawowodny, zatoka Morza Bałtyckiego o powierzchni 838 km² (w tym w granicach Polski 328 km²), odcięta od Zatoki Gdańskiej przez Mierzeję Wiślaną.

Przez Zalew przebiega ukośnie do jego osi podłużnej granica państwowa pomiędzy Polską a Federacją Rosyjską (obwód kaliningradzki). Zalew posiada połączenie z Zatoką Gdańską poprzez Cieśninę Piławską.

10 listopada 2006 ogłoszono decyzję rządu polskiego o wykonaniu kanału żeglugowego na Mierzeii. 

Muzeum Stutthof - Sztutowo
Obóz Stutthof został założony 2 września 1939 roku w obrębie obszaru Wolnego Miasta Gdańsk. Obóz Stutthof stał się od pierwszych chwil swojego istnienia jednym z miejsc, gdzie dokonywała się eksterminacja polskiej inteligencji i Żydów, obywateli Wolnego Miasta Gdańsk oraz mieszkańców polskich miast Pomorza Gdańskiego.

Koncepcja utworzenia u nasady Mierzei Wiślanej obozu, przede wszystkim dla Polaków, powstała jeszcze przed agresją Niemiec
na Polskę i była ona zgodna z założeniami polityki antypolskiej
i antyżydowskiej.

Obóz Stutthof został przejęty pod względem organizacyjno - administracyjnym przez placówkę gestapo w Gdańsku, jako
"obóz pracy wychowawczej".

Żuławska Kolej Dojazdowa - Prawy Brzeg Wisły - Stegna - Sztutowo
Kolej wąskotorowa (750 mm) na terenie powiatu nowodworskiego powstała na skutek wyodrębnienia ze struktur PKP części Gdańskich Kolei Dojazdowych. Właścicielem Żuławskiej Kolei Dojazdowej jest Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim.

Obsługę kolejki zapewnia Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych, które było jednym z inicjatorów powstania ŻKD. W latach 2006-2008 operatorem kolejki było Stowarzyszenie Żuławskiej Kolei Dojazdowej.

W 2009 roku, po wyroku sądowym potwierdzającym nieprawność rozwiązania umowy przez Starostwo, funkcję operatora ponownie pełni Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych.

Ławeczka Rybaka - Kąty Rybackie
Ławeczka Rybaka wraz z rzeźbą rybaka to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Kątach Rybackich. Ten ponad dwumetrowy obelisk przedstawiający rybaka trzymającego rybkę wygląda jakby był miedzianym odlewem, jednak postać jest wykonana z betonu, waży ponad 1000 kg,
a pokryta jest specjalną farbą. Obok obelisku stoi ławeczka.